MEİ ZEN KOZMETİK AKUPUNKTUR

Dr. Didem Gülmez
RandevuONLINE DANIŞMANLIK

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Kozmetik akupunktur; 3000 yıldır kullanılan Akupunkturun özel bir tekniği kullanılarak yüz ve boyunda 5-10 yıl gençleşme elde etmek için yapılan özel bir yöntemdir. Kullanılan akupunktur noktaları farklı açılar ve yöntemlerle uyarılarak anti-aging etkisi ortaya çıkartılır. Hiçbir kimyasal kullanılmaması, tamamen cildin kendi mekanizmaları kullanılarak gençleşme sağlanması en büyük avantajlarından bir tanesidir.

Kaslardaki gerginlik üzerindeki pozitif etkisinden dolayı kırışıklıkları önlemek adına asla MİMİK KAYBINA yol açmaz.

Yaş ilerledikçe cilde glen kan akımı, sinir uyarımları 8toksin birikimlerinden dolayı), kollajen, elastin, vitamin, oksijen azalır. Fotoğraf albümlrine baktığınızda 5-10 yıl önce çok daha genç göründüğünüzü fark etmeye başlarsınız. Kozmetik akupunktur kan akımını, sinir uyarımını, kollajeni, elastini arttırarak cilt yapınızın 5-10 yıl önceki durumuna dönmesini sağlar. Kasları uyararak dinç ve elastik bir cilt görünümü sunarak yr çekimine meydan okur. Artan kan akımı sayesinde toksinlerden temizlenen cildiniz eski canlı rengine kavuşur.

Toplam tedavi 10-12 seanstır. Haftada iki tedavi uygulanarak 5-6 haftada tamamlanır. Sigara içmeyen danışanlarımız tedaviden çok daha fazla fayda görmektedir. Sigara damar yapısını bozarak kozmetik akupunkturun etkisini azaltır.  

Hedef: 10-12 seansta 5-10 yıl gençleşmektir. Çekilen fotoğraflar ile bu etki an be an tespit edilir. Yapıla muayene ve nabız teşhisinden sonra vücudun ihtiyaç duyduğu akupunktur protokülene göre tedavi planlanır. Tedavi kişiye özeldir .Etkisi ilk seanstan itibaren başlar. Tüm seanslarını bitiren kişiler daha sonraki zaman içerisinde 1.5-2 ayda bir tek seans kozmetik akupunktur yaptırarak geri sardıkları bu zamanın daha da geriye gitmesine, gençleşmenin artarak devam etmesine olanak sağlayacaklardır. Bu şekildeki uygulamalarda etkisi ömür boyu kalıcıdır.


Kozmetik Akupunkturun faydaları

  • Parlak, pürüzsüz ve canlı bir cilt
  • Derin çizgilerin (kırışıklıkların) azalması
  • İnce çizgilerin ;(kırışıklıkların) kaybolması
  • Lekelerde azalma
  • Cilt tonusunun artması, genç ve dinç görünüm.
  • Sarkmaların azalması
  • Cilt elastikiyetinde artma görülür
  • Mimik kaybı olmaz

Kozmetik akupunktur sırasında önce vücut sonra yüz akupunkturu (aynı seans) uygulandığı için genel iyilik hali, baş ağrısı ve sinüzüt, uykusuzluk, depresyon, sindirim problemleri, yorgunluk, anksiyete tedavisi gibi ekstra iyi yan etkiler de sunmaktadır.

Yüz ve boyun için ola protokoller ayrı ayrı uygulanır. Önce kişinin en rahatsız olduğu bölge tedaviye alınır. Seans bitiminde ihtiyaç kalırsa diğer bölge için ayrı uygulama yapılır.

Burada uygulanan yöntem vücut akupunkturu ve yıllardır Amerika’da çok sayıda klinik gözlemler ile