NÖRAL TERAPİ

Dr. Didem Gülmez
RandevuONLINE DANIŞMANLIK

Nöralterapi

 Akupunktur noktalarını esas alarak Otonom sinir sistemi dediğimiz sempatik ve parasempatik sistem ile ilgili rahatsızlarda kullanılan özel bir tedavi yöntemidir. Yaklaşık 100 yıldır başta  Almanya olmak üzere Avruapa’da yoğun olarak kullanılan bu yöntem 2006 yılında itibaren ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır. Daha yoğun olarak klasik tedavi yöntemleri ile sonuç alınamayan hastalıkların tedavisinde tercih edilir ve otonom sinir sisteminin dengelemeyi amaçlar. Bu sayede o bölge üzerindeki blokajlar kalkarak dokunun olması gerektiği gibi kanlanması ve kendi kendini iyileştirmesine fırsat verilmiş olunur.

Yoğun stres altında kalan veya gerektiği gibi iyileşemeyen yara/ameliyat/diş dokuları/yoğun stres/ağır metaller birer bozucu alan yaratarak Otonom sinir sistemi üzerinde parazitlere neden olurlar. Bu dokulardaki elektriksel uyarının dengelenmesi ve normal iletime katılmaları ile otonom sinir sistemi rahatlar ve bu dokuların tamiratı için bir fırsat doğmuş olur. Örneğin bir tiroid ameliyat skarının tedavi edilmesi kişideki kronik bel ağrısı sorununu çözebilir. Hayatınızda sorunların ne zaman başladığına dikkat edin. Ya bir ameliyat/hastalık/grip/İshal vs sonrası ya da yoğun stresli dönem sonrası döneme denk gelmiş olabilir.

En çok kullanıldığı rahatsızlıklar:

Boyun sırt ve bel ağrıları

Boyun ve bel fıtıkları

Diz, kalça, omuz ağrıları

Ankilozan spondilit, fibromyalji

Romatizmal hastalıklar

Bacaklardaki dolaşım bozukluğu

 

 

NÖRALTERAPİ NASIL UYGULANIR?  Seyreltilmiş (% 0.4 – 0.5) prokain veya lidokain (lokal anestezik) kullanılır. Ağrının oluştuğu bölge, bağlı bulunduğu omurga alanı, varsa bozucu alan uygulamaları (diş dahil) tedavi kapsamına alınır. Detoks amacı ile yapılacaksa ağır metallerin ve toksinlerin yoğun olarak bulunduğu bölgeler önceliklidir. Kişiye ve rahatsızlığa göre haftada 2 seans yapılır. İyileşme durumuna göre tedavi seansları azaltılarak sonlandırılır.

 

 

 

 

Nöral Terapi İle Tedavi Edilen Hastalıklar Nelerdir?

Boyun ağrısı, Boyun fıtığı

Bel Ağrısı, Bel fıtığı

Migren, Baş ağrısı

Romatizmalı Hastalıklar

Sırt Ağrısı, fibromyalji, kas romatizması, kas ağrıları

Trigeminal nevralji

Kabızlık

Sinir sıkışmaları, Karpal tünel sendromu, Tenisçi dirseği

Omuz ağrısı, donuk omuz

Kireçlenme, diz ve kalça ağrıları, Menüsküs yırtığı

Gaz, kabızlık, sindirim problemleri

Topuk dikeni

Boyun ve  Bel düzleşmesi

Fascial paralizi (yüz felci), Trigeminal nevraji

İBS, bağırsak florasının düzenlenmesi

Alerji

Detoks

Hücreler arası dokulardan ağır metal temizliği

Huzursuz bacak sendromu

Ve birçok diğer hastalığın tedavisinde